Informace o nás

Občanské sdružení Šuterňa bylo založeno několika dobrovolníky z řad obyvatel obce Snovídky na Vyškovsku s hlavním záměrem udělat pro lidi z vesnice i blízkého okolí místo, kde by se mohli pravidelně scházet, oslavovat, tancovat, soutěžit a hrát s dětmi různé hry. Toto místo bylo vybráno záměrně tak, aby bylo vidět na celou obec a okolí a bylo v nádherné malebné krajině na úpatí Přírodního parku Ždánického lesa.

Občanské sdružení bylo založeno v roce 2007 pro setkávání občanů z blízkého okolí.

Novinky

Webová prezentace byla spuštěna

24.02.2009 21:19
Dnes byla spuštěna naše nová webová prezentace. Na této internetové adrese bychom rádi všem občanům vesnic Snovídky, Nemotice, Mouchnice, Nesovice a celého blízkého okolí poskytovali veškeré informace a fotografie z pořádaných akcí v našem přírodním areálu umístěném v Přírodním parku Ždánický...

Historie našeho areálu

Původními zakladateli našeho areálu jsou dva obyvatelé naší obce a to pan Ladislav Sladký a Petr Brázda.  Jednoho dne se rozhodli, že by ze starého a zcháralého místa mohli udělat pro sebe jen takové místo, kde by mohli trávit čas a povídat si a dívat se na celou vesnici. Postupem času si ovšem hlavně pan Sladký naplánoval další a potom další rozvoj tohoto překrásného místa. Najednou to již nebylo ale pro dva lidi a motorovou pilu a hrábě a začalo se i stavět. Tak přibyli další členové sdružení, brigádnici, ale také nutnost financí a založení občanského sdružení. Tak se postupně začali rozvíjet aktivity kolem tohoto místa a věřím tomu, že se to již nikdy nezastaví.

Naši příznivci

Pokud má někdo chuť pracovat a nesedět neustále doma a poslouchat ženu, děti, babičku a poskakovat kolem psa, kočky, králíků, slepic a další drůbeže, rádi jej uvítáme u nás na Šuterňi. Jsme schopni vás tohoto břímě zbavit vždy v neděli v 9 hodin. Garantujeme vám, že vám to určitě vykouříme z vaší hlavy. Nářadí a občerstvení máme pro vás nachystáné. Očekáváme vás ráno s úsměvem na naší základně na Šuterni.